OKC Utilitac-II Black Folding Knife - Textured Handle
$61.65
Military, Tactical, Work & Outdoor
| Knife Edge: | Plain Edge |
|---|---|
| Steel: | AUS-8A |
| Blade Length: | 3.2 inch |
| Handle Length: | 4.7" |
| Blade Material: | Zytel |
| Hand Use: | Tactical |
| Blade Style: | Drop Point |
| Blade Finish: | Black |
| Blade Thickness: | 0.12" |
| Knife Hand: | Ambidextrous |
| Shears Type: | Folding |
| Knife Clip: | Tip-Up |
Be the first to review this item.