Cold Steel Chaos Tactical Bowie Knife
$140.99
Military, Tactical, Work & Outdoor
Cold Steel Chaos Tactical Bowie Knife delivers a modern take on classic trench knife design with a long clip point blade and reinforced aluminum handle for strength, protection, and reliable performance.
Why Choose This Item
Specifications
| Blade Length: | 15.24 cm |
|---|---|
| Handle Length: | 15.24 cm |
| Blade Material: | SK-5 |
| Blade Style: | Clip Point |
| Blade Finish: | Black |
| Blade Thickness: | 0.48 cm |
| Sheath Material: | Secure-Ex |
| Handle Material: | Aluminum |
Be the first to review this item.